CPS star Siddhesh Niphadkar shining as Youngest Achiever of INDIA BOOK OF RECORD::City Pride School has been awarded as The School of the Nation Award 2018-19 by Funtoot::Remarkable achievement in Maharashtra state scholarship Exam. 10 students from City Pride School appeared in the CBSE State Merit List::City Pride School once again secured top position in the category of Screen time management conducted by Times school Online education survey 2020::City Pride School gives preference to Konkani linguistic community for admissions::CPS students bagged 1 gold medal, 2 silver medals, 2 bronze medals in Dr. Homibhabha young Scientists Exam::The best school, City Pride School receives International School Award 2019-2022 by British Council::India's School Merit Awards 2019 has been declared and City Pride School is Ranked Number 1 in India under the Top CBSE School for the parameter "Value for Money"
 
Intra School Competions
 
The following Award School has win in Intra School Competions
 

   

City Pride School, Ravet

Intra School Result 2021-22

STD 1

Name of the Competition - Poem Competition

  

Sr.No

Position Won

Name of the Winners

Division

1

First

Saesha Naik

I Love

2

Second

Owi Kasar

I Wisdom

 

Name of the Competition - Story Telling Competition

 

Sr.No

Position Won

Name of the Winners

Division

1

First

Anvi Phatangare

I Love

2

Second

Kartiki Nidwanche

I Wisdom

 

Third

Hiya Badhekar

I Love

 

Consolation

 

 

4

1

Swara Shirke

I Peace

5

2

Rujula Thengal

I Love

 

Name of the Competition – Declamation

 

Sr.No

Position Won

Name of the Winners

Division

1

First

Rushil Nikhare

I Peace

2

Second

Advika Thakre

I Wisdom

 

Third

Aansh Kucheriya

I Peace

 

Consolation

 

 

4

1

Aarav Lokhande

I Love

 

Name of the Competition - Solo Dance Competition

 

Sr.No

Position Won

Name of the Winners

Division

1

First

Kunjal Murkute

I Love

2

Second

Arnav Mane

I Peace

 

Third

Aashriya Shirke

I Wisdom

 

Consolation

 

 

4

1

Sunam Patil

I Wisdom

5

2

Kavya Jain

I Peace

 

Name of the Competition - Solo Singing Competition

 

Sr.No

Position Won

Name of the Winners

Division

1

First

Saanavi Namjoshi

I Peace

2

Second

Swarada Molake

I Wisdom

 

Third

Swara Andhare

I Wisdom

 

Consolation

 

 

4

1

Swara Raste

I Love

5

2

Saanvi Verulkar

I Love

 

STD 2

Name of the Competition - Poem Competition

 

Sr.No

Position Won

Name of the Winners

Division

1

First

Agammeet Nagpal

II Love

2

Second

Arihaan Prajapat

II Love

 

Third

Shivansh Gupta

II Peace

 

Consolation

 

 

4

1

Aryan Arun

II Wisdom

 

Name of the Competition - Story Telling Competition

 

Sr.No

Position Won

Name of the Winners

Division

1

First

Anant Pai

II Peace

2

Second

Mithraan Bafna

II Wisdom

 

Third

Abhidnya Sank

II Peace

 

Consolation

 

 

4

1

Arjun Jagadale

II Love

5

2

Advik Temghare

II Wisdom

 

Name of the Competition – Declamation

 

Sr.No

Position Won

Name of the Winners

Division

1

First

Spruha Panchbhayye

II Love

2

Second

Swara Bothe

II Love

 

Name of the Competition - Solo Dance Competition

 

Sr.No

Position Won

Name of the Winners

Division

1

First

Ilisha Shinde

II Love

2

Second

Sarkshi Pilatre

II Peace

 

Third

Aaradhya Borhade

II Wisdom

 

Consolation

 

 

4

1

Dhriti Patki 

II Love

5

2

Sameera Nair

II Love

 

Name of the Competition - Solo Singing Competition

 

Sr.No

Position Won

Name of the Winners

Division

1

First

Aadhya Shukla

II Love

2

Second

Sreesha Hegga

II Peace

 

Third

Aadi Sawane

II Love

 

Consolation

 

 

4

1

Aaria Patil

II Peace

5

2

Arnav Raut

II Peace

 

STD 3

Name of the Competition - Poem Competition

 

Sr.No

Position Won

Name of the Winners

Division

1

First

Vihaan Khopde

III Love

 

Name of the Competition - Story Telling Competition

 

Sr.No

Position Won

Name of the Winners

Division

1

First

Shardul Phatak

III Love

2

Second

Aarohi Buran

III Love

 

Name of the Competition – Declamation

 

Sr.No

Position Won

Name of the Winners

Division

1

First

Aarav Katkade

III Love

 

Name of the Competition - Solo Dance Competition

 

Sr.No

Position Won

Name of the Winners

Division

1

First

Shravi Kalpande

III Love

2

Second

S. Rithish Raj

III Love

 

Third

Shriya Dighe

III Love

 

Consolation

 

III Love

4

1

Anvi Kulkarni

III Love

 

Name of the Competition - Solo Singing Competition

 

Sr.No

Position Won

Name of the Winners

Division

1

First

Paavani Chaudhari

III Love

 


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------